Powrót do wersji kolorowej Zmień kolorystykę
Wybierz kolorystykę, która jest dla Ciebie najwyraźniejsza Żółte odnośniki
Biały tekst
Żółte, podkreślone odnośniki
Żółty tekst
Białe odnośniki
Żółty tekst
Anuluj

Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie wysokomazowieckim (III)

„Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie wysokomazowieckim (III)"

 

Powiatowy Urząd Pracy w Wysokiem Mazowieckiem w 2016 r. w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (POWER) współfinansowanego
ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego realizuje projekt skierowany do osób bezrobotnych z powiatu wysokomazowieckiego pt. „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie wysokomazowieckim (III)".Celem szczegółowym POWER jest zwiększenie możliwości zatrudnienia osób młodych do 29 roku życia bez pracy, w tym w szczególności osób, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu (tzw. młodzież NEET).

Cel główny projektu brzmi: zwiększenie możliwości zatrudnienia osób młodych do 29 roku życia pozostających bez pracy w powiecie wysokomazowieckim.

Wsparciem w ramach projektu planuje się objąć 99 uczestników (50% kobiet) w wieku 18-29 lat (tj. do ukończenia 30 roku życia) bez pracy, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wysokiem Mazowieckiem jako osoby bezrobotne, którym ustalono I lub II profilu pomocy, i które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu (tzw. młodzież NEET).

Zgodnie z definicją osoby NEET przyjętą w POWER 2014-2020 - za osobę z kategorii NEET uznaje się osobę młodą w wieku 15-29 lat, która spełnia łącznie trzy warunki: 1) nie pracuje, 2) nie kształci się (tj. nie uczestniczy w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym) ani 3) nie szkoli (tj. nie uczestniczy w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy, w okresie ostatnich 4 tygodni).

Okres realizacji projektu: 01.01.2017 r.-31.12.2017 r.
Planowana kwota wydatków projektu wynosi 1 000 218,00 zł, w tym dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego 842 984,00 zł.

W ramach projektu przewiduje się zrealizowanie następujących formy wsparcia:

v staże - 39 osób,

v prace interwencyjne - 30 osób,

v szkolenia indywidualne - 4 osobt,

v środki na podjęcie działalności gospodarczej - 26 osób.

Projekt zakłada również, przewidziane w POWER 2014-20120 jako obligatoryjne wsparcie, objęcie wszystkich uczestników projektu pomocą w postaci ustalenia profilu pomocy, przygotowania IPD i realizacji pośrednictwa pracy lub poradnictwa zawodowego.

Głównym rezultatem projektu będzie osiągnięcie wskaźnika efektywności zatrudnieniowej dla uczestników nie kwalifikujących się do żadnej z wymienionych poniżej grup docelowych - na poziomie co najmniej 43% oraz:

a) dla osób niepełnosprawnych na poziomie co najmniej 17%;

b) dla osób długotrwale bezrobotnych na poziomie co najmniej 35%;

c) dla osób o niskich kwalifikacjach na poziomie, co najmniej 48%.

 

Opracował: Adam Buciński

Pliki do pobrania

Typ Nazwa pliku Dodano Rozmiar
Dokument PDF Harmonogram wsparcia 2018-01-18 305.91kB POBIERZ

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://pup-wysokiemazowieckie.pl/kontrast/pages/view/pg_id/222