Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna

Twoje bezpieczeństwo - nasza sprawa, praca w Holandii

„TWOJE BEZPIECZEŃSTWO - NASZA SPRAWA,
PRACA W HOLANDII”

W ramach współpracy Powiatowego Urzędu Prac y z Komendą Powiatową Policji w dniu 13.09.2018 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem przy ul. Ludowej 15a odbyły się warsztaty holenderskich funkcjonariuszy policji z osobami bezrobotnymi i poszukującymi pracy. Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Twoje bezpieczeństwo – nasza sprawa, praca w Holandii". Ze strony holenderskiej brali w nim udział: Irena de Ruig - specjalistka do spraw problematyki migracyjnej z garnizonu Oost Nederlands, Petra Casteleijn - specjalistka Wydziału do Walki z Handlem Ludźmi z garnizonu Haaglander oraz mł.asp. Szymon Kapusta - specjalista Biura Prewencji KGP. Powiatowy urząd pracy reprezentowała Marzena Bagińska – pośrednik instytucjonalny. Wizyta realizowana była na gruncie współpracy polskiej i holenderskiej policji w zakresie zapobiegania handlowi ludźmi.

Goście wygłosili bardzo interesujący wykład o zagrożeniu, jakim jest handel ludźmi oraz gdzie można szukać pomocy w sytuacji stania się ofiarą tego rodzaju przestępstwa. Omówione zostały także przypadki przymusowej pracy i wyzysku pracowniczego. Osoby bezrobotne zainteresowane wyjazdem i pracą w Holandii mogły uzyskać informacje na temat realnych zarobków przy zatrudnieniu obcokrajowca w Holandii oraz o prawach i obowiązkach w sytuacji podjęcia pracy zagranicą.

 

Przedstawione zostały także bezpieczne sposoby pozyskiwania zagranicznych ofert pracy – czyli możliwość korzystania z usług sieci EURES, które realizowane są przez pośrednika pracy w Powiatowym Urzędzie pracy w Wysokiem Mazowieckiem w pok. nr 9, tel. 86 275 86 24).

Policjantki promowały także swój zawód i zachęcały osoby bezrobotne do podjęcia wyzwania jakim jest praca w Policji.

Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ze strony odbiorców. Prelegenci chętnie odpowiadali na zadawane pytania, i dzielili się swoim zawodowym doświadczeniem z zainteresowanymi tematem osobami.

Aktualność dodana przez: Tomasz Milewski (2018-09-27 12:43:59) , zredagowana przez: Tomasz Milewski (2018-09-27 13:06:11)
Data wydarzenia : 2018-09-27
Data publikacji : 2018-09-27

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://pup-wysokiemazowieckie.pl/wydarzenie/202/twoje-bezpieczenstwo-nasza-sprawa-praca-w-holandii