Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna » Dla bezrobotnych i poszukujących pracy » Dokumenty wymagane do rejestracji osób powracających z zatrudnienia w krajach UE/EOG

Dokumenty wymagane do rejestracji osób powracających z zatrudnienia w krajach UE/EOG

W celu potwierdzenia i uznania okresu pracy w państwach Unii Europejskiej lub państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego, osoba rejestrująca się poza dokumentami do rejestracji osób bezrobotnych powinna przedłożyć w dniu rejestracji dokument U1/formularz E 301- zaświadczenie potwierdzające zatrudnienie oraz wykonywanie pracy na własny rachunek przebyte w krajach UE/EOG.

Dokument U1/Formularz E 301 wystawia instytucja właściwa danego państwa.

 

W przypadku braku dokumentu U1/formularza E 301, niezbędne będą wszystkie dokumenty zawierające informacje, które pozwolą zidentyfikować dane osoby rejestrującej się za granicą, takie jak :

  • nazwa i adres pracodawcy zagranicznego
  • zajmowane stanowisko
  • okres pracy
  • numer ubezpieczenia lub numer podatkowy

 

Zasiłek dla bezrobotnych przyznawany jest na zasadach prawa polskiego w oparciu o przepisy koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego krajów Wspólnoty Europejskiej.


Dokument U1/ formularz E 301 wraz z dokumentacją i wnioskiem o przyznanie prawa do świadczeń z tytułu bezrobocia przesyłany jest do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi, który jest organem właściwym do orzekania w sprawie przyznania lub odmowy przyznania prawa do zasiłku dla bezrobotnych.

Strona dodana przez: Agencja Interaktywna Hulio (2012-09-11 08:33:19)
Zredagowana przez: Agencja Interaktywna Hulio (2013-10-07 10:16:43)

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://pup-wysokiemazowieckie.pl/strona/dokumenty-wymagane-do-rejestracji-osob-powracajacych-z-zatrudnienia-w-krajach-ue-eog/52